Zamanın geldiğine inanıyorum ve sporcularımıza elimizden geldiğince mola vermeyi borçluyuz.

Zamanın geldiğine inanıyorum ve sporcularımıza elimizden geldiğince mola vermeyi borçluyuz.

Zamanın geldiğine inanıyorum ve sporcularımıza elimizden geldiğince mola vermeyi borçluyuz.

“Önceliğimiz ve yükümlülüğümüz hizmet verdiğimiz sporculara karşıdır” dedi. “Onlar için (Olimpiyatlarda rekabet etme fırsatı varsa), bu fırsata sahip olmamalarının nedeni biz olmayacağız. Orada olacağız ve hazır olacağız.”

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, COVID-19’u çevreleyen belirsizlik zemininde ilerleyen Tokyo 2020 Olimpiyatları ile ilgili artan soru ve endişelerin ortasında, her şeyin “Japonya’daki ve dünyadaki duruma” bağlı olduğunu söylüyor.

CBC AÇIKLAMALARI Olimpiyatlar ertelenebilir mi? Evet, ama karmaşık

Günlük basın brifingi sırasında Trudeau’ya, Kanadalı sporcuların iptal edilmedikleri takdirde Olimpiyatlara gitmeleri gerektiğine inanıp inanmadığı soruldu.

Resmi ikametgahı dışında gazetecilere verdiği demeçte Trudeau, “Bence bu, birçok sporcunun, antrenörün ve aile üyesinin kendilerine sorduğu önemli bir soru.”

“Bu Olimpiyatları düzenlemeye devam etmek istediğini doğrudan Başbakan Abe’den duydum. Bu karar için onu tebrik ediyorum.”

Cuma günü erken saatlerde “Tokyo 2020 Olimpiyat Meşalesi Turu” ibaresiyle boyanmış beyaz bir uçak, devam eden meşale turunun bir parçası olarak Olimpiyat ateşini Yunanistan’dan Japonya’ya taşıdı. Uçağın kuyruk kısmının yan tarafına “Yolumuzun Işığını Umut Edin” yazısı vardı.

Eleştirilere rağmen olimpiyat hazırlıkları devam ediyor

Tokyo 2020 organizasyon komitesi yetkililerinden oluşan küçük bir grup, ışıklandırma töreni için Olimpiyat meşalesini almak üzere Japonya’nın iki tanınmış Olimpiyatçısıyla birlikte uçağı karşıladı.

IOC, mesajlarında tereddütsüz davranarak, planlandığı şekilde ilerlediklerini ve 24 Temmuz başlangıcı için hazırlandıklarını yinelemeye devam ediyor.

İZLE | Kanadalı atletler olası erteleme konusunda konuşuyorlar:

Kanadalı atletizm yıldızları, Tokyo 2020’nin potansiyel ertelenmesi üzerine

Spor Dalları

10 ay önceVideo2: 28Çok yakında, CBC Sports’tan Anson Henry, Kanada’nın en iyi atletizm sporcuları ve baş antrenörü ile 2020 Tokyo Olimpiyatlarının potansiyel ertelenmesi hakkında bir panel tartışmasına ev sahipliği yapıyor. 2:28

Çarşamba günü IOC, dünyanın dört bir yanından gelen 200’den fazla sporcu temsilcisiyle sakinleşmeye çalışan bir konferans görüşmesi yaptı.

IOC başkanı Thomas Bach, “Herkesin daha dört aydan fazla süremiz kaldığını fark etmesi ve bu eylemi ele almamız bir şekilde yapıcıydı” dedi. “Analizimizde çok gerçekçi olmaya devam edeceğimizi söyledik.”

Bach, IOC’nin “sporcuların sağlığını korurken ve virüsün kontrol altına alınmasına katkıda bulunurken” Tokyo’ya doğru ilerlemeye devam edeceğini söyledi.

Trudeau, Kanadalı sporcuların ve Kanada Olimpiyat Komitesi’nin “biraz yaklaştıkça kararını vereceğini” söylüyor.

Kanada Olimpiyat Komitesi planlarıyla ilerliyor

Bu haftanın başlarında Kanada Olimpiyat Komitesi Başkanı Tricia Smith, tüm sporculara açık bir mektup göndererek “IOC’nin bu hamlesini desteklediklerini — hepimiz umuyoruz ve Olimpiyatların Temmuz ayında devam etmesini planlamaya devam ediyoruz — ancak umudumuzun öyle olması gerekiyor bağlam içinde. “

Smith, Kanadalı sporculara, COC’nin herkesin sağlığını korumak için tüm adımları attığına ve virüsün yayılmasını kontrol altına almaya çalıştığına dair güvence verdiği mektupta.

İZLE | Wickenheiser, IOC’nin ‘duyarsız ve sorumsuz’ yaklaşımını dile getiriyor:

Wickenheiser, IOC’ye ‘duyarsız ve sorumsuz’ diyor

Spor Dalları

10 ay önceVideo2: 38Hokey harikası Hayley Wickenheiser, IOC’nin Tokyo 2020 hazırlıklarına planlandığı gibi devam etme planının pervasız olduğunu söyleyen çok sayıda önde gelen sporcuya katıldı. 2:38

“Yaşamlar küresel bazda risk altındadır ve topluluklarımızda benzeri görülmemiş düzeyde endişe ve endişe vardır. Spor, anlaşılır ve uygun bir şekilde, bu öncelikler açısından düşük sıralarda yer alır ve birçok spor liginin ve pistin bu sırada operasyonları askıya aldığını gördük. Normal operasyonların ne zaman yeniden başlayacağına dair net bir algı olmadan kriz, “diye yazdı Smith.

COC, şu anda COVID-19’un ardından tüm sporcular için var olan belirsizliği anladığını yineliyor.

Smith, COC’nin tüm kararları IOC, Dünya Sağlık Örgütü ve sağlık uzmanları tarafından sağlanan bilgilere dayandırdığını yazıyor.

“Önümüzdeki 24 saat içinde, en az önümüzdeki dört ay içinde ne olacağını bilmiyoruz ve bu nedenle bugün Olimpiyat Oyunlarının düzenlenmesi planlarında yapılacak herhangi bir değişiklik hakkında kesin bir karar alınması gerekmiyor.” Dedi.

“Elbette sporcularımızı da içeren dünya toplumunun sağlığı ve güvenliği her zaman çok önemli olacaktır.”

Uluslararası Olimpiyat Komitesi, Pazar günkü acil bir toplantının ardından 2020 Olimpiyatlarını ertelemeyi düşünmek için kendisine bir ay süre verdi.

Ancak IOC, yaptığı basın açıklamasında önümüzdeki Oyunlar ile ilgili olarak “iptalin gündemde olmadığını” belirtti.

Dünya Atletizm başkanı IOC, Tokyo 2020’ye artan muhalefetin ortasında lojistikle boğuşuyor, Temmuz Olimpiyatları’nın ‘ne uygulanabilir ne de arzu edilir’ olduğunu söylüyor.

Duyuru, uluslararası spor organizasyonları ve yüksek profilli sporculardan Tokyo 2020’nin ertelenmesi çağrısında bulunan artan ses korosunun ardından geldi.

Olimpik sporculara gönderilen ayrı bir mektupta, IOC başkanı Thomas Bach, “çok çalışıyoruz ve bu tartışmaları önümüzdeki dört hafta içinde tamamlayacağımızdan eminiz” güvencesini verdi. 

22 Mart: IOC Başkanı Thomas Bach OLY’den sporculara mektup. Burada okuyun: https://t.co/AGneWbaUol pic.twitter.com/0OuorSsxwt

– @ Athlete365

Ayrıca IOC, basın açıklamasında Oyunları çevreleyen farklı senaryolar üzerinde düşünme sürecini “hızlandıracağını” belirtti. 

Açıklamada, “Bu senaryolar, Oyunların 24 Temmuz 2020’de devam etmesi için mevcut operasyonel planların değiştirilmesi ve ayrıca Oyunların başlangıç ​​tarihinin değiştirilmesi ile ilgilidir.” 

“Bu adım, dünya çapında ve Japonya’daki sağlık durumunun hızla değişen gelişiminin daha iyi görünmesini sağlayacak. Sporcuların ve dahil olan herkesin yararına en iyi kararın temelini oluşturacak.” 

Bach endişeli sporculara ulaşıyor

COVID-19 salgınıyla ilgili endişeler ışığında Bach, IOC’nin çözümün bir parçası olmak istediğini, ancak Oyunları sahneleme hedefinin hala akılda olduğunu belirtti.

Sporcular, Olimpiyat tartışmaları kızışırken IOC’nin empatiden yoksun olduğunu iddia ediyor

Bach, “Başarılı sporcular olarak, başarı şansı çok küçük görünse bile asla pes etmememiz gerektiğini biliyorsunuz,” dedi.

“Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunlarına olan bağlılığımız bu deneyime dayanmaktadır. Sporcular olarak deneyimlerimiz, yeni durumlara her zaman uyum sağlamaya hazır olmanız gerektiğidir. Bu nedenle, daha önce belirtildiği gibi, farklı senaryolar üzerinde düşünmekteyiz ve neredeyse her gün uyarlamak. “

IOC Yürütme Kurulu, Olimpiyat Oyunları için senaryo planlamasını hızlandırmayı kabul ettiğinden sağlık ve güvenlik çok önemlidir # Tokyo2020 https://t.co/jvLYoW9yfG

– @ iocmedia

Bach ayrıca bir karar vermek için henüz çok erken olduğu konusunda da netti.

“Bugünkü temel bilgilerimiz, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunlarının tarihiyle ilgili nihai kararın hala erken olacağıdır” dedi.

İZLE | Rob Pizzo, COVID-19’un spor dünyasını nasıl kapattığını anlatıyor:

COVID-19 spor dünyasını kapatıyor

Spor Dalları

10 ay önceVideo7: 01

CBC Sports’tan Rob Pizzo, pandemi nedeniyle ertelenen veya iptal edilen olayların sayısı hakkında. 7:01

Dünya Atletizmi değişmeden kalır

Görünüşe göre bu duyuru, atletizm sporunun uluslararası yönetim organı olan World Athletics için yeterince ileri gitmedi.

CBC News, Dünya Atletizm başkanı Sebastien Coe’den Pazar günü Bach’a hitaben bir mektup aldı ve burada Coe, organizasyonunun “oybirliğiyle … bu yıl Temmuz ayında yapılacak Olimpiyat Oyunları’nın ne uygulanabilir ne de arzu edilir” olduğunu yazdı.

@CBCNews tarafından IOC Başkanı Thomas Bach’a gönderilen bir mektupta – Dünya Atletizm Başkanı Sebastian Coe, Tokyo 2020’yi erteleme zamanının geldiğini söylüyor. “Bu yıl Temmuz’daki Olimpiyat Oyunları ne uygulanabilir ne de arzu edilir” dedi. HİKAYE: https://t.co/U4INmWqz4f pic.twitter.com/6bAM73v7PG

– @ Devin_Heroux

İki sayfalık mektup, Olimpiyatlara planlandığı gibi devam edilmesiyle ilgili bir takım endişeleri vurguluyor.

Coe, Rekabet adaleti, antrenman sorunları ve sporcuların kendilerini yaralamaları ve sağlıklarını korumaları dahil olmak üzere Oyunları erteleme ihtiyacının üç ana sebebini özetledi.

Coe, “Temmuz ayında Olimpiyat Oyunlarının belirsizliği ve tüm sporcularımızda bulunan üstün başarı arzusu ve motivasyonu, toplu olarak durdurabileceğimiz gerçek ıstıraba neden oluyor” diye yazdı.

“Zamanın geldiğine inanıyorum ve sporcularımıza elimizden geldiğince mola vermeyi borçluyuz. Ve bu konuda yapabileceğimize inanıyorum.”

Coe, doğrudan Bach’a hitaben yazdığı mektubunu “Dünya Atletizminin tamamı mevcut ve Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları için yeni bir tarih sağlamaya yardımcı olmaya hazır” diyerek bitirdi.

Coe’nun mektubu, World Athletics’in IOC duyurusuna verdiği resmi yanıttan biraz farklı bir tonda duruyor.

Kamuoyuna yaptığı açıklamada, “World Athletics, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunlarını ertelemek goldbets.top için IOC ile yapılan tartışmaları memnuniyetle karşılıyor ve bölge başkanlarından, konseyinden ve sporcularından bu geri bildirimi iletmek için bugün erken saatlerde IOC’ye yazdı. IOC ve diğerleriyle çalışmaya hazırız. alternatif bir tarihte spor. “

Gemide Uluslararası Paralimpik Komitesi

IPC Başkanı Andrew Parsons’ın yaptığı açıklamaya göre, IOC Uluslararası Paralimpik Komite’nin tam desteğine sahip.

“Oyunlarla ilgili olarak, katılan her bir kişinin sağlığı ve iyiliği bir numaralı önceliktir ve şu anda karşı karşıya olduğumuz benzeri görülmemiş durum göz önüne alındığında, bu kararı almak kesinlikle yapılacak en doğru şeydir.

“Önümüzdeki dört hafta, küresel sağlık durumunun iyileşip iyileşmediğini görmek için zaman sağlarken, Oyunların tarihlerinin değiştirilmesi gerektiğinde farklı senaryolara bakma fırsatı verecek.

“Tahmin edebileceğiniz gibi, Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarının tarihlerini değiştirmek büyük bir lojistik zorluktur ve IPC, IOC’yi her adımda destekleyecektir.”

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.