Bu, Swiatek’in Roland Garro’daki unvanından sonraki WTA sıralamasıdır.

Bu, Swiatek’in Roland Garro’daki unvanından sonraki WTA sıralamasıdır.

Bu, Swiatek’in Roland Garro’daki unvanından sonraki WTA sıralamasıdır.

Diego Costa’nın geleceği ve toparlanmada Edinson Cavani için belirleyici saatler. Brezilyalı forvet sonunda PSG’ye inebilir (özgürlük mektubuyla gelirdi) ve Simeone, Luis Suárez ve Cavani’nin oluşturduğu bir saldırının gerçekleşmesi hayalini görebilirdi. Çifte operasyon, sadece Fransız kulübünün Tuchel için belirleyici olmayan bazı oyunculardan kurtulmayı başarması ve böylece UEFA’nın ‘Adil oyununa’ uyması beklenmektedir.

30.09.2020

16: 31’de CEST

Konular

Atlético Madrid transferleri

Jorge Mendes, Diego Costa için bir çıkış yeri aramak için bir süredir pazarı araştırıyor ve her bakımdan en ilginç seçenek Paris’te. PSG, Mbappé ve Neymar dışında sadece iki doğuştan pivot forvetinin (Icardi ve https://goldbets.top/superbetin/ Kalimuendo) olduğu bir saldırıyı hızlandırmak için Brezilyalıların gelişini onayladı. PSG’nin çözmesi gereken sorun, UEFA tarafından belirlenen ekonomik parametrelere uymak için mevcut kadronun bazı bileşenlerinden kurtulmak zorunda olmasıdır.

Atlético, oyuncuya özgürlük mektubunu vermeye istekli oldukları için operasyonu kolaylaştıracak, sözleşmeyi kurtarmak yeterli olacaktır.

Cavani, yolda

Diego Costa’nın muhtemel ayrılışı, Atlético’nun Cavani’ye giden kapılarını kesinlikle açacaktır. Uruguaylı, geçen kış pazarından bu yana Simeone’den gelen bir talep, ancak şimdi anlaşma daha uygun olacak çünkü saldırganın PSG ile olan sözleşmesini Haziran ayında bitirdikten sonra takımı yok.

Rojiblanco kulübünde birkaç aday olmasına rağmen öncelik Cavani olacaktır. Uruguaylı, durumun farkında ve imza atmasının yalnızca Costa’nın PSG’ye gitmesi durumunda gerçekleşeceğinin farkında.

Diego Costa’nın günleri Atlético’da sayılı

Diego Costa, Suárez ile olan ikilisi hakkında şaka yapıyor: "Biri ısırıyor, diğeri vuruyor"

Madrid kulübünün açtığı tek operasyon ‘9’ pozisyonunu güçlendirmek değil. Atlético, Héctor Herrera’nın Zenit de San Petesburgo’ya gitmesi durumunda Lucas Torreira (Arsenal) ile sözleşme imzalayacak. Mario Hermoso ve Lemar, şu anda kadroda devamlılıklarını garanti etmeyen futbolculardan bazıları. Riquelme ve Mollejo, sırasıyla Bournemouth ve Getafe’ye ödünç verilecek.

Roger Federer, referanslarının kim olduğunu açıkladığı ancak her şeyden önce bu raket sporunda geleceği hakkında konuştuğu Alman gazetesi ‘Zeit’e verdiği röportajda en düşünceli tarafını bir kez daha gösterdi. Ve 20 Grand Slam’in şampiyonu olan İsviçreli, geleceği görerek yaptı. 

07/08/2020

20: 06’da açık CEST

David boti @kafadergisi

Konular

Roger Federer

"İlk başta sadece sağlıkla ilgileniyordum, ama şimdi dolu bir stadyumda oynama hissini gerçekten özlüyorum. Emekli olma zamanının yaklaştığını biliyorum ve devreyi çok özleyeceğimi düşünüyorum. Sabırlı olmalı ve çalışmaya devam etmeliyim. Bu noktada emekli olmak benim için kolay olurdu, ancak kendime tenis keyfini çıkarma fırsatı vermeye devam etmek istiyorum."İsviçreli sezonun bittiğini ve 2021’e kadar tekrar yarışmayacağını itiraf etti.

NADAL İLE RİVAL

Buna ek olarak, Basel’in Rafa Nadal ile rekabetinin ne anlama geldiğini düşünme anları da vardı. "Onunla tanıştığımda beni şaşırttı çünkü sahadan çok çekindi ve onun rekabet ettiğini gördün … ve oynadığı saldırganlık inanılmazdı. Aramızda çok fazla rekabet vardı ve bazen bu kolay olmadı. Harika düellolar yaptık, ancak birbirimize her zaman saygı duyduk ve birçok insanın referansı olduğumuzu ve sevgili sporumuzu temsil ettiğimizi biliyorduk. Ailelerimiz çok iyi anlaşıyor, birbirimizin zaferleri için her zaman birbirimizi tebrik ediyoruz".

Djokovic: "New York’ta olanlar ABD Açık’ı desteklemiyor"

REFERANSLARINIZ

Bu, Swiatek’in Roland Garros’daki unvanından sonraki WTA sıralamasıdır.

MAPFRE Tenis Ligi Barselona’da başlıyor

"Boris Becker sayesinde tenisçi oldum, tarzına bayıldım ama o zamanlar favorim her zaman Stefan Edberg’di. Hingis’in yumurtadan çıkması da beni gençken yakaladı ve erken gelişmiş olma becerisinden çok keyif aldım. Bana her zaman ilham veren bir atlet Michael Jordan"Federer bitiriyor.

Bu 2020’de tenis tarafından çizilen duvar resmi, COVID-19’un neden olduğu pandemi nedeniyle haftalarca dağılmaya devam ediyor ve en son işbirliği Çin oldu. Asya ülkesi, raket dahil sınırları içinde gerçekleşen tüm uluslararası olayları sınırlayarak bu duvar resmini biraz daha kırmaya karar verdi.

07/09/2020

13: 53’te CEST

David boti @kafadergisi

Konular

Koronavirüs

Asya ülkesinin spordan sorumlu devlet kurumu olan Genel Spor İdaresi, bu Perşembe günü resmi bir açıklama yaparak 2021 yılına kadar uluslararası spor etkinliklerine ev sahipliği yapmayacağını duyurdu.

Bu karar diğer birçok sporu etkiliyor, ancak tenis yine en çok etkilenenlerden biri olacak. Tabii ki, ATP ve WTA için etki çok farklı. Şu anda iki örgütün hiçbiri bu konuda karar vermiş değil.

Bu yılın tam programını henüz açıklamamış olan erkek tenisi dört yeni randevuyu kaybedecek: iki ATP 250 (Chengdu ve Zhuhai), bir ATP 500 (Pekin) ve hepsinden önemlisi bir Masters 1000 (Şangay). 

WTA FİNALSIZ KOŞUYOR

WTA’nın durumu ise daha sorunlu. Asya pazarına olan bağlılığı sağlamdır (büyük bir finansman kaynağıdır) ve en yüksek kadın tenis kurumu, yılın en iyi sekiz tenisçisini bir araya getiren Shenhzen’deki WTA Finallerini (8-15 Kasım) iptal etmek zorunda kalacak. ve Zhuhai’deki WTA Elit Kupası (17-22 Kasım).

Buna ek olarak, daha önce Çin’deki bazı turnuvaları iptal etmiş olan WTA, bir Premier Zorunlu (Pekin), iki Uluslararası (Nanchang ve Guangzhou), bir Premier 5 (Wuhan) ve bir Premier (Zhengshou) iptal etmek zorunda kalacak. 

Federer: "Emekli olma zamanı yaklaşıyor"

Djokovic: "New York’ta olanlar ABD Açık’ı desteklemiyor"

MAPFRE Tenis Ligi Barselona’da başlıyor

New York City’deki olumlu vakalardaki kontrolsüz artış nedeniyle 2020 ABD Açık’ın iptaline katılabilecek ve benzeri görülmemiş bir sezon yaşayan tenis için bir başka darbe daha. Tenis yönetim organlarının nihai kararı bu Temmuz ayının ortasında açıklanacak.

İspanyol tenisçi Rafa Nadal gönderildi "huzur mesajı" Manacor’daki Balear Adaları Akademisi’nde çocuklarını barındıran ebeveynlere ve orada onlara güvence verdi. "Harika bir insan ekibi tarafından çok iyi bakılıyorlar" koronavirüs tehdidi.

17.03.2020

03/23/2020 tarihinde saat 11: 53’te CET

EFE

Konular

Rafael Nadal

"Bu vesileyle tüm ebeveynlere bir güvence mesajı göndermek ve çocuklarınıza sağlıklarını sağlamak için her dakika derilerini terk eden harika bir ekip tarafından çok iyi bakıldığını söylemek için kullanıyorum. Çocuklarınızla birlikte olmak istediğinizi biliyorum ve bu anın çok yakında gelmesini umuyoruz. Bu fırsatı herkesi evde kalmaya teşvik etmek için kullanıyorum. Bunlar zor zamanlar, ama birlikte atlatacağız"Nadal, Movistar’ın web sitesinde Rafa Nadal Akademisi’nde yazdığı bir mektupta diyor.

Dünyanın iki numarası, dünyadaki karmaşıklığın altını çiziyor "bu günler çok karmaşık"özellikle bir muhafazada "çok özel koşullar, çünkü yıl boyunca 42 farklı milletten genç oyuncular orada yaşıyor".

"Farklı ailevi ve lojistik nedenlerden dolayı, birçoğu burada kaldı ve onlara bakmak bizim yükümlülüğümüz ve sorumluluğumuz ve bunu ailelerine bildirdim.", 19 ‘Grand Slam’in galibiyetine devam ediyor.

Nadal, "temas halinde" Yüksek Spor Konseyi ve Balear Adaları Sağlık Konseyi ile "mevcut yasaya uygun uygun önlemleri almak" ve bu konuşmaların meyvesi "Gönüllü olan bazı antrenör ve yardımcı personel, aşçılık ve temizlik görevlilerinin tesisler içinde kilitlenme yapmalarına ve bu süre zarfında Akademi’de kalması gereken bu oyunculara bakmalarına izin verilmiştir.".

Rafael Nadal: "Olan her şey için üzgünüm, umarım yakında çözülür"

Koronavirüs tenise ulaştı: Yaroslava Shvedova karantinada

"Cumartesi günü Akademi, yetişkinler konutu, spor salonu, müze, mağaza ve restoran halka kapatıldı, öyle ki bu tesislerde sadece oyuncular ve gönüllü personel zaten staj yapmıştı. Dışarıdan kimse giremeyecek. Bu şekilde yurtdışından gelebilecek olası bulaşmalardan kaçınmaya çalışıyoruz.", tenisçiyi Manacor’dan cezalandırdı.

Roland Garros, takvimde belirlenen tarihlerde oynanmayacak ve Eylül ayına ertelendi. Özellikle bu 2020 baskısı, bu Salı günü Fransız Tenis Federasyonu (FFT) tarafından duyurulduğu üzere 20 Eylül ile 4 Ekim arasında oynanacak.

17.03.2020

19: 30’da CET

David boti @kafadergisi

Konular

Rafael Nadal

Fransız organı, yaptığı açıklamayla, sorumlu bir şekilde hareket etmek ve işçilerin, tedarikçilerin, tenisçilerin, taraftarların ve Paris Binbaşı’nın geliştirilmesinde rol alan diğer kişilerin sağlığını korumak istediğini onaylıyor.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.